شهدا شرمنده ایم...
به گزارش سرویس ایثار و شهادت بی باک، پدر شهیدان پاسدار، احمد رضا، محمدباقر و سلیمان جلیلی، مراتب گله مندی خود را از حذف یادمان شهدای جلیلی وعدم همکاری شهرداری کرمانشاه در نصب مجدد آن را اعلام کرد.

بنابر گزارشات رسیده ، پدر شهیدان جلیلی در گفتگو با مبشرون، مراتب نارضایتی و گلایه شدید خود را از این اقدام شهرداری اظهار داشته و گفت : پس از برداشتن تابلوی تمثال شهدای جلیلی به بهانه احداث تقاطع غیر همسطح الهیه پیگیری های ما برای نصب مجدد این تابلو که تمام هزینه های آن ، اعم از بنر و تابلو و فوندانسیون آن را هم خودمان برعهده داشتیم ، به نتیجه ای نرسیده است.


 وی همچنین اظهار داشت : پس از برداشتن تابلو ، شهردار منطقه 6 به ما گفت : متاسفانه دیگر هیچ جای خالی برای نصب این تابلو نداریم .

پس از این ماجرا ، به رحیمی  سرپرست شهرداری کرمانشاه مراجعه کردیم و از ایشان خواستیم در این مورد دستورات لازم را جهت رفع این مشکل به دستگاه های ذیربط  ابلاغ کند ، که پس از مراجعات فراوان و مدت زمان طولانی با نوشتن نامه ای به خدمات شهری درخواست کرد که مطابق مقررات عمل شود.در واقع آنطور که باید پیگیر ماجرا نبود.


 پدر شهیدان جلیلی افزود : پس از گرفتن معرفی نامه از خدمات شهری ، به شهرداری منطقه 1 مراجعه کردیم که با پاسخهایی مثل: در خیابانهای اصلی جایی نداریم یا همه مکانهای نصب تابلو برای تبلیغات اجاره رفته است و یا اینکه می توانید تابلو را به یک خیابان فرعی ببرید مواجه شدیم.پس از نا امیدی از همکاری شهرداری منطقه 1 به شهرداری منطقه 2 مراجعه کردیم که با همین جواب ها متاسفانه به نتیجه ای نرسیدیم.

پدر شهدای جلیلی با گلایه از عدم همکاری کافی شهرداری های منطقه 1 و 2 گفت چرا نباید در کنار این همه تابلوهای تبلیقاتی یک جای خالی برای یادمان 3 شهید پاسدار و سردار جنگ وجود داشته باشد؟ چرا باید یادمان شهدا را مجبور باشیم که در خیابان های فرعی شهر قرار دهیم؟ مگر نه اینکه مقام معظم رهبری فرموده اند حفظ یاد شهدا کمتر از شهادت نیست؟ ما که تمام هزینه های تابلو و عکس و ساختن این یادمان هم را خودمان بر عهده گرفته ایم. چه سودی غیر از یاد این شهدا و زنده نگه داشتن یاد آنها برای ما باقی می ماند؟ از شهرداری و شورای محترم شهر می خواهیم که برای حل این موضوع کمک کنند و بیشتر پیگیر باشند.

با شنیدن این سخنان و دیدن تصاویر برداشتن تمثال سه شهید خانواده جلیلی که از سرداران سر افراز این دیار هستند و عدم در نظر گرفتن یک محل مناسب جایگزین،  این سوال به ذهن خطور می کند که آیا نمی توان از پول بدست آمده از یک تابلوی تبلیغاتی در خیابان های اصلی شهر صرف نظر کرد و یادمان سه شهیدی که امروزه بخش زیادی از عزت و اقتدارمان را مدیون آنها هستیم ، را جایگزین کرد و آن را به خیابان های فرعی شهر منتقل نکرد؟


شهدا باز هم شرمنده ایم. حجم انبوه تبلیغات شهری و کسب درآمد ناشی از آن بسیار وسوسه انگیز است فعلا در نوبت بمانید تا ...

+ نوشته شـــده در ساعــت۹:۳۵ قبل از ظهر تــوسط دانشجو |